Załóż bloga Zaloguj się



Menu:

Linki

Kategoria główna

A może Bułgaria?

wycieczka | 30.08.2017 08:30

A może Bułgaria?Jeszcze nie skończyły się tegoroczne wakacje, a my już myślimy o tych za rok. Rozważamy różne możliwości wypoczynku swoich dzieci. Do tych, które są wybierane wyjątkowo często należą obozy młodzieżowe. Wielu rodziców bardzo chętnie wysyła swoje dzieci na obozy organizowane za granicą. Ale tutaj także pojawia się kolejny dylemat: jaki kraj wybrać? My polecamy Bułgarię. Jest położona w sumie w niezbyt dużej odległości od Polski, morze jest ciepłe a piasek gorący. Na plażach działa mnóstwo wypożyczalni różnorodnego sprzętu pływającego. Na obóz nie musimy więc zabierać ze sobą żadnych sprzętów z kraju. To ogromne udogodnienie, zwłaszcza jeśli podróż ma się odbyć samolotem. Do tego czeka tam wiele innych jeszcze atrakcji niż tylko kąpiele w morzu i opalanie.

 

Na wybrzeżu Bułgarii nie zabraknie miejsc, które warto zwiedzić. Jednym z tych, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu na obozie w Bułgarii jest Nesebyr. Miasto to zostało założone 4 tysiące lat temu. Zbudowane zostało na półwyspie. Miejscowe skarby to między innymi śliczne cerkiewki. Najcenniejsza z nich to licząca ponad 700 lat cerkiew Chrystusa Pantokratora. Na wycieczkę do Nesebyr warto wybrać się z rana, kiedy w mieście jest jeszcze mała liczba zorganizowanych wycieczek. Tak samo rankiem warto zorganizować wycieczkę do rezydencji królowej Marii w Bałcziku. Rezydencja jest bowiem jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć w Bułgarii. Letnia rezydencja królowej Marii Koburg utrzymana jest w orientalnym stylu, nosi nazwę Ciche Gniazdo Królowej.

 

Na obozie w Bułgarii trzeba spróbować miejscowych przysmaków. Polecamy między innymi idealny na bułgarskie upały tarator – chłodnik, który przygotowuje się z kwaśnego mleka i ogórka. Warto spróbować również szopskiej sałatki i smacznej kebabczety.

 

Bułgaria to idealne miejsce na letni obóz dla młodzieży. Mamy niemal stu procentową pewność, że w czasie całego pobytu będzie panowała wspaniała słoneczna pogoda. Do tego w kraju tym można spędzić czas nie tylko na kąpielach w morzu, ale także na zwiedzaniu interesujących zabytkowych miejsc.

Więcej na temat obozu na stronie https://www.atas.pl/

 

 

Poprzedni »

Komentarze

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
 authimage
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.